21.01.2021

Tivels אתר החדשות | טכנולוגיה לאינטרנט

אתר החדשות, טכנולוגיה לאינטרנט על כל בארץ ובעולם ליצור בלוג בחינם, איך להכין ארוחה, לבשל אוכל, חדשות מעולם האופנה, היופי, הקולנוע, התיאטרון והאדריכלות, אופנה, מוסיקה, יופי, מגמות, מערכות יחסים, מוזיקה לאייפון, הורדת שירים ,להורדה שירים

"שקלתי כמו בחודש תשיעי רק בלי הריון"

יעל כץ תמיד הייתה שמנמנה אבל שמרה על גבולות המשקל התקין. דווקא אחרי הלידה החלה העלייה הגדולה ואיתה שינוי באורח החיים שסחף את כל המשפחה

מי אני?

"יעל כץ, בת 33, נשואה, אמא שני ילדים. אני גרה במושב כפר הרי"ף ועובדת בית ספר"

כמה ירדת?

"ירדתי 20 קילו ואני שומרת על המשקל כבר ארבע שנים"

יעל כץ לפני: "לא היו לי שום הרגלים נכונים לתזונה ואכלתי רק ג'אנק פוד" (צילום פרטי)

רק אחרי הלידה הגיעה הזלילה הגדולה

מה היו ההרגלי התזונה והספורט שלך לפני השינוי?

"תמיד הייתי שמנמנה אבל בגבולות התקין, אפילו בהריון הראשון שלי עליתי רק 7 ק"ג וכבר ביום הלידה חזרתי למשקל המקורי שלי.  הזלילה הגדולה התחילה אחרי חופשת הלידה, התחלתי עבודה חדשה ושם  התחלתי לאכול דברים רווי שומן ולא בריאים- מאפים, בורקסים, ג'אנק פוד. לא עסקתי בספורט בכלל.

מה היה הרגע שבו החלטת שאת עושה את זה?

"הייתי ממש שמנה, שום דבר בארון לא עלה עליי ואז גיליתי שאני שוקלת יותר ממה ששקלתי בחודש תשיעי, רק בלי להיות בהריון. ברגע הזה החלטתי שאני עושה שינוי ונרשמתי לשומרי משקל".

עם איזה קשיים התמודדת בדיאטה?

" בהתחלה היה לי קשה להרגיש שבעה במסגרת הנקודות שלי. הרגשתי שאני רעבה כל הזמן, לא משנה מה אכלתי. כשהקיבה שלי הצטמצמה והתרגלתי לאורח החיים החדש זה השתנה. קושי נוסף היה להתחיל לעשות ספורט. היה לי קשה מאוד להתמיד, הרגשתי שזה עול. למזלי בעלי שגם נדבק ממני בחיידק הירידה במשקל, הצטרף אליי לריצות בערב וזה הפך למשהו שאנחנו עושים  יחד. בסופו של דבר התמכרתי וזה היה הפך לחלק מחיי, וכל הגישה שלי השתנתה"

"פעם ראשונה שקניתי גופיית ספגטי"

יעל כץ אחרי: אני במידה ובמשקל הכי רזה שהייתי מעולם. העזתי ללבוש בגדים שבחיים לא הייתי מעיזה" (צילום: יח"צ שומרי משקל)

מה היה הדבר שגרם לך להבין שרזית?

המידה בבגדים, נכנסתי למידה שבחיים לא הייתי בה, והייתי רזה כמו שבחיים לא הייתי. בתור ילדה אני זוכרת שהתביישתי ללכת לחוג ריקוד בגלל שהבגד גוף היה צמוד עליי ויצאה לי בטן, ועכשיו יש לי בטן שטוחה.

המלתחה שלי לא השתנתה רק במידות, גם העזתי לקנות בגדים צבעוניים, כשבעבר הייתי לובשת רק שחור. קניתי, לראשונה בחיי גופיות, ולא התביישתי יותר בזרועות שלי. התגובות המפרגנות של הסביבה היו גם, מאוד משמחות ונעימות.

איך המשפחה שלך הגיבה לתהליך?

"כולם פירגנו לי מאוד. באותה תקופה גרנו אצל אמא שלי כי חיכנו לסיום בניית הבית שלנו, והיא פשוט לקחה על עצמה את כל הבישולים ותמיד דאגה שיהיה לי אוכל בריא ומזין בבית. בעלי עזר לי להוציא מהבית את כל הדברים המזיקים כמו שתייה ממותקת, ג'אנק פוד שבמקומם נכנסו ירקות ופירות. בסופו של דבר הוא בעצמו ירד גם 20 ק"ג בזכות השינויים שעשינו בבית והתמיכה שלו בי".

מה הדבר שגורם לך לשמור על ההישג?

אני עדיין הולכת לקבוצה שלי, בכל יום שישי אני נוסעת לרחובות ונפגשת עם המדריכה שלי דליה צימרמן, נשקלת ומתאפסת על עצמי. אפילו שעברתי דירה אני לא מוותרת על מפגשים.

הטיפים להצלחה של יעל

• לתכנן את היום כדי שלא יהיו פיתויים.

• לדאוג שתמיד יהיה אוכל בריא ומזין בבית.

• להקפיד על פעילות גופנית.

• וכמובן להמשיך להישקל ולהיות עם היד על הדופק, זה מה ששומר ומדרבן ומזכיר לך להמשיך בכיוון הנכון.

 >> הצטרפו לשומרי משקל והפכו את הדיאטה לסיפור הצלחה

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך