19.01.2021

Tivels אתר החדשות | טכנולוגיה לאינטרנט

אתר החדשות, טכנולוגיה לאינטרנט על כל בארץ ובעולם ליצור בלוג בחינם, איך להכין ארוחה, לבשל אוכל, חדשות מעולם האופנה, היופי, הקולנוע, התיאטרון והאדריכלות, אופנה, מוסיקה, יופי, מגמות, מערכות יחסים, מוזיקה לאייפון, הורדת שירים ,להורדה שירים

קטעים מתוך ה'ראיונטו' עם גלעד כהנא

קטעים מתוך ה'ראיונטו' עם גלעד כהנא

למקרה שלא יצא לכם עדיין לקרוא את הראיון שערכנו בשבוע שעבר עם גלעד כהנא במסגרת ה'ראיונטו' שלנו, אנו מביאים לכם כמה קטעים מרתקים ממנו.
הראיון עם סולן ה'ג'ירפות' ששיחרר לאחרונה את אלבום הסולו הרביעי The Walking Man היה ראיון מרתק וכנה במיוחד. "הרבה יותר קל להגיד אמת מלשקר. לשקר דורש המון מאמץ וזיכרון. בשביל לשקר אתה חייב לבסס את השקר על השקר הקודם, אין לי זיכרון כך שאני לא יכול לשקר", הוא מצהיר.
כשנשאל, למשל, לגבי תגובת הוריו לבחירתו בקריירה מוסיקלית הוא אומר "כשסיפרתי להם שאני זמר ושאני שר אז אני חושב שהם היו באבל. כל החיים שלי כתבתי וציירתי. אני חושב שאימא שלי ידעה איפשהו שאם אני לא אהיה פרופסור אז אני אהיה צייר או משורר, ואת זה היא עוד יכלה לסבול. כשהודעתי להם בגיל 23 שיש לי להקה ואני אהיה זמר, היא לקחה את זה מאוד קשה. היא אמרה "אבל אתה לא יודע לשיר, אתה לא יודע לנגן, על מה אתה מדבר… באיזשהו שלב הייתה הופעה של ג'ירפות בבארבי בתל-אביב ואימא שלי באה להופעה. אחרי ההופעה היא באה אלי עם דמעות בעיניים ואמרה "אני מודה לך שלא הקשבת לי" וזה היה סגירת הנושא הזה".
על השתייכותו ללהקה מצליחה לצד פרויקטי הסולו שלו מספר כהנא: "בסופו של דבר אני בעצם מקיים את קריירת הסולו שלי לצד הג'ירפות מההתחלה. קריירת הסולו שלי קיימת מהיום הראשון וזה משהו שמאפשר לי שפיות ולהתנסות בעוד דברים. להקה זה משהו מסוים ואני, דרך הסולואים, מגיע למקומות חדשים לחלוטין".
לשאלה האם האחד בא על חשבון השני קובע כהנא: "ההיפך – האחד מפרה את השני. יוצר מתח בריא. בתרבות שלנו לא מקובל שתי נשים לגבר, אבל אם היה ניתן, אז אני אומר לך שהסקס היה יותר טוב".
ומה עם האלבום החדש של הגירפות? "אנחנו ממש כרגע בעיצומן של ההקלטות", הוא חושף. "היום היו הקלטות ומחר יש הקלטות, ככה זה כמעט כל יום עכשיו. אני משער שאנחנו מדברים על יציאת האלבום בדצמבר ינואר".
"כל אלבום הוא אחרת לגמרי. האלבום הראשון לקח שבע שנים, האלבום השני היה אחר לחלוטין ונעשה בכאב ובריבים ובמתח והאלבום הזה מתנהל אחרת, באווירה טובה יותר. עדין אנחנו "חפרנים" שכל שיר אנחנו יכולים "לטחון" אותו ברמות שאתה לא יכול לתאר. אין שיר שלא עובר ב"מטחנה" קשה של ניסיונות ובחינות עד שהוא"…
לגבי ההחתמה של אסף אבידן בחברת סוני והאם הוא מכוון שלם אומר כהנא: "לסוני לא. אני חושב שיש באסף אבידן יכולות אבסולוטיות, אין מה לדבר. כזמר היכולת שלו היא אבסולוטית. מהיום הראשון ששמעתי אותו חשבתי שיש פה זמר אבסולוטי ולא מפתיע אותי שהוא הגיע ללייבל כל-כך גדול. אני מקווה שאני אגיע לאיזשהו לייבל בינוני בחו"ל… עכשיו, אחרי שביססנו קצת את הקיום פה בארץ אז אפשר להתחיל לצאת החוצה, אבל אסף אבידן זו הצלחה מוצדקת בעיני וגם יש בו משהו שאי-אפשר להתווכח, אם אתה אוהב או לא זה כבר משהו אחר".
לכהנא גם יש תשובה מצוינת לכל אלה ששואלים אותו לגבי גל הישראלים ששרים באנגלית. "זה משהו שמשום מה לא שאלו את 'אבבא', או 'אלמנט אוף קריים' או את ביורק. לא, אני לא חושב, אני לא חושב שזה מעניין מישהו בכלל. אני חושב שבסופו של דבר זה השאלה הזו היא משהו מאוד ישראלי בגלל שמדינת ישראל היא מדינה מאוד מגויסת. העברית בשבילי היא אהבה מטורפת, אני מוציא ספר בעברית ועדיין יטרטרו אותי על למה אני כותב באנגלית. במקרה שלי ספציפית זה גם בגלל שגדלתי באנגלית".
ובאחד הרגעים היותר מרגשים, כהנא מספר לנו איך זה להיות אבא. "אני חושב שהעובדה שיש פתאום בן-אדם שכל יום אתה אוהב יותר ויותר, ואתה באמת… לפעמים קשה להכיל את זה. אני יכול להגיד לך שלפעמים אני שומע בלילה את הנימים של הלב שלי פשוט נקרעים כי הוא הולך ומרחב, והשאלה היא מתי עצם החזה תמנע מההתרחבות הזו מלהמשיך. האהבה הזו היא בלתי ניתנת לתאור, והיא כואבת ונעימה באותו הזמן. זה גם דבר שמכניס כאוס טוטאלי לזוגיות שלך, כאוס טוטאלי ללוח זמנים ולסדר העדיפויות שלך".

את הראיון המלא תוכלו כמובן לקרוא בלחיצה על הבאנר העליון משמאל. מראיין: אסף (שבי) גטניו.