19.01.2021

Tivels אתר החדשות | טכנולוגיה לאינטרנט

אתר החדשות, טכנולוגיה לאינטרנט על כל בארץ ובעולם ליצור בלוג בחינם, איך להכין ארוחה, לבשל אוכל, חדשות מעולם האופנה, היופי, הקולנוע, התיאטרון והאדריכלות, אופנה, מוסיקה, יופי, מגמות, מערכות יחסים, מוזיקה לאייפון, הורדת שירים ,להורדה שירים

סקירה: שירים וקליפים מקומיים חדשים

סקירה: שירים וקליפים מקומיים חדשים

• נחשף הדואט המסקרן בין 2 דיוות הפופ הישראליות ירדנה ארזי ודנה אינטרנשיונל.
את "כשהגברים רוקדים" כתב יואב גינאי (זה שכתב את "דיווה" לאינטרנשיונל) והלחין יהודה פוליקר (שהפיק את אלבומה האחרון של ארזי מלפני כ-3 שנים). את השיר הפיק דור דקל ועיבדו מוסיקלית מאיר עמר ואיתי זילברשטיין ("נערי רפול").
להיט הפופ עם הנגיעות הבלקניות/ צועניות יוצא בעיתוי קייצי מצוין, אבל נראה שיעניין בעיקר את מעריצי 2 הזמרות. לנגינת האקורדיון בשיר אחראי אבנר חודורוב (משינה), בקטע שלקוח מהקטע האינסטרומנטלי "הם רקדו יחפים" מתוך האלבום "לעינך הכחולות" של פוליקר. 
ארזי ממשיכה את סיבוב ההופעות אליו יצאה בעקבות הוצאת האוסף המשולש "שהשמש תעבור עלי" ואחרי שהוציאה לרדיו את "חלום וגעגוע" של רחל שפירא וקובי אפללו, היא מסיימת עבודה על אלבום חדש. אינטרנשיונל, שמציינת בימים אלה 20 שנות פעילות מוסיקלית, גם כן עובדת על אלבום חדש, שמתוכנן לצאת עוד השנה.
 
ירדנה ארזי ודנה אינטרנשיונל – כשהגברים רוקדים:

(צילום ירדנה אינטרנשיונל: איתן טל)
  
• ונישאר עוד רגע עם פוליקר, שמפתיע עם פרץ יצירתי גדול במיוחד מאז יצא אלבומו המצליח "אהבה על תנאי" לפני שנתיים וקצת. פחות משנה אחרי "כל דבר מזכיר לי", הוא כבר מודיע על אלבומו הבא – אלבום הכולל הקלטות של פוליקר לשירים בלאדינו ושירי יהדות סלוניקי לפני מלחמת העולם השנייה שביצע אביו בשנותיו האחרונות.
הפרויקט המשפחתי המרגש של פוליקר זכה לכותרת "ז'קו" ועכשיו שוחרר הסינגל הראשון "לימונרו", בו נשמע אביו המנוח ז'קו לפני 12 שנה, כשהוא היה בן 82.

ג'קו ויהודה פוליקר – לימונרו:

• אתם יודעים שאנחנו מפרגנים לטרילוגייה של 1:1 וזה קל במיוחד, כי אלבומם האחרון "אושר" הוא ללא ספק אחד האלבומים שהכי אהבנו השנה (וגם אחד המצליחים).
עכשיו יוצא קליפ לשיר "מאדים" מתוכו, ובו צילומים מתוך "הסעודה הראשונה" של הרשות העצמית וקבוצת מוסללה בשיתוף מוזיאון פתח תקווה לאומנות. את הקליפ ערכו סוהיני טל ובועז ריינשרייבר מהלהקה, שגם הלחין את השיר למילים של כותב כל הטרילוגיה: ערן בר-גיל.

1:1 – מאדים:

• עוד אלבום שמאוד אהבנו השנה הוא "ביער של טורקיז אפור", אלבום הבכורה של אלון לוטרינגר. עכשיו נחשף הקליפ המצוין לסינגל השני ממנו, "תן לי לעזוב". הקליפ צולם בוינה, אוסטריה בבימויו של גיא ליכטנשטיין.

אלון לוטרינגר – תן לי לעזוב:

• אחרי שחשף בחודש שעבר את "אם אתה חי", שרון מולדאבי מציג סינגל שני מאלבומו הבא, הראשון מאז "אל תפחד" המעולה מלפני 4 וחצי שנים.
את "מחכה לרוח" מכנה מולדאבי "תפילה חילונית" והוא נוצר, כמו שאר שירי אלבומו הרביעי, עם המפיק ירון כהן (כנסיית השכל) ולהקת missFlag.

שרון מולדאבי – מחכה לרוח:

• בעקבות הביקוש וההצלחה, ערן צור עומד לשחרר אלבום המתעד את המופע המשותף שלו עם אנסמבל מיתר, שעלה לראשונה בפסטיבל הפסנתר האחרון.
האלבום מכיל ביצועים חדשים ומיוחדים ללהיטי צור, כשעל העיבודים המוסיקליים אחראי זיו קוזי'קרו.
כאן תוכלו לצפות בביצוע המיוחד ללהיט "בלילות של ירח מלא" ולמי שזה עושה חשק, מופע נוסף יעלה במוצ"ש הקרוב, 14.7, ברדינג 3 בנמל ת"א.