19.10.2020

Tivels אתר החדשות | טכנולוגיה לאינטרנט

אתר החדשות, טכנולוגיה לאינטרנט על כל בארץ ובעולם ליצור בלוג בחינם, איך להכין ארוחה, לבשל אוכל, חדשות מעולם האופנה, היופי, הקולנוע, התיאטרון והאדריכלות, אופנה, מוסיקה, יופי, מגמות, מערכות יחסים, מוזיקה לאייפון, הורדת שירים ,להורדה שירים

סטודנטים שמחפשים עבודה כמתכנתים

סטודנטים שמחפשים עבודה כמתכנתים? המדריך המלא לכתיבת קורות חיים 12 דברים שיקדמו אותך לקראת המשרה הראשונה שלך בהיי-טק וידריכו אותך בכתיבת קורות החיים הטובים ביותר

במקרים רבים לסטודנטים אין ניסיון תעסוקתי קודם שרלוונטי למשרות תכנות (גם אם מילצרת 4 שנים, זה לא ישנה הרבה). לכן, ישנה התלבטות איזה מידע לכלול בקורות החיים הראשונים שאתה כותב למשרה בתחום. הנה כמה דברים שיעזרו לך להתגבר על הפער:

1. קורות חיים טובים מראים שאתה מתאים למשרה, וזה השיקול החשוב ביותר. יש שתי דרכים עיקריות להעיד על עצמך שאתה מתאים למשרות תכנות: הממוצע שלך בלימודים ופרוייקטי התכנות שעשית. רשום קודם את המידע המרשים יותר מבין השניים. אם אתה לא בטוח, כנראה שההחלטה לא קריטית.

2. אם החלטת לפתוח את קורות החיים עם הממוצע, כדאי להכניס כבר את כל קטגוריית ההשכלה ושם להדגיש את הממוצע. כדאי להוסיף דברים כמו זכייה בהצטיינות דיקאן (אם יש). עדיף לא להזכיר את הבגרות, זה מיותר. יש טעם להזכיר את הפסיכומטרי אם הוא מעל 700.

המדריך המלא לעובדים בהיי-טק: קורות חיים, שכר ועבודה מהבית

גם אם יש לך ממוצע נמוך תצליח למצוא עבודה – הסיכוי שלך להשתלב בתעשייה הוא כנראה יותר מ-90%. אם את בכלל קוראת את הטקסט הזה סביר שיש לך סיכוי טוב, ולו מכיוון שאת מוכן להשקיע את הזמן בניווט הקריירה שלך.

3. בחלק שמתייחס לפרויקטים מעשיים, ציין 3-2 פרויקטים שעשית – בחר את המרשימים ביותר. על כל פרויקט כתוב 3-2 שורות. אם יש לך ניסיון ביותר מארבעה פרויקטים, אפשר לכלול את חלקם באופן תמציתי בחלק התחתון של קורות החיים.

המגייס עשוי להתעניין בשני אספקטים: מה הפרויקט עושה ובאילו טכנולוגיות הוא משתמש. המונח "טכנולוגיות" במקרה זה רחב מאוד, וכולל שפות תכנות, מערכות הפעלה, ספריות, קונספטי תכנות ובגדול כל מונח לועזי בסגנון הזה.

4. החלק התחתון של קורות החיים משפיע פחות מהחלק העליון, אך עדיין כדאי להשאיר בו את הרושם החיובי ביותר שניתן להשיג. המטרה היא לשכנע את המעסיק שכדאי לו לגייס אותך, וזה נכון לגבי כל חלקי הדף.

5. רוב המראיינים מרפרפים על קורות החיים במשך כ-30 שניות, ומחליטים בזמן הזה אם הם מעוניינים לזמן את המועמד לראיון. לכן, חשוב להדגיש ויזואלית, הן בעזרת bold והן בעזרת מיקום נכון בעמוד, את החוזקות העיקריות שלך. ככל שסעיף מציג אותך באופן חיובי יותר, כך עליו להיות ממוקם גבוה יותר.

קורות חיים אפקטיביים עובדים כמו פלאייר פרסומי: יש לך בערך עמוד, בפונט 14-12, להדגיש למה אתה מתאים למשרה, כשנקודות החוזקה העיקריות מודגשות ומופיעות כמה שיותר בהתחלה.

6. אין טעם להיקשר יתר על המידה לסעיפים בקורות החיים, ולכלול אותם רק כי אתה מרגיש ש״הם דבר משמעותי בחיים שלך". כדאי לחשוב עבור כל סעיף האם הוא תורם, וכמה.

לכן, יש טעם לכלול עבודות קודמות אם הן מציגות אותך באור חיובי. למשל, אם ניהלת אנשים בתור אחראית משמרת במסעדה, זה סימן שהמעסיק סמך עלייך. וזו השאלה המרכזית: האם הסעיף משדר שהיה מעסיק שהאמין שאת יכולה לעשות משהו שלא כולם יכולים לעשות?

אם עבדת במשהו שקשור למחשבים, אפילו אם זאת "רק" תמיכה טכנית במענה טלפוני, ובוודאי אם זה system administration או QA, כדאי לכלול את זה בקורות החיים.

7. גם את השירות הצבאי יש טעם לכלול, אם הוא מעיד עלייך טובות. למשל, אם יצאת לקצונה או פיקדת על אנשים. אם שירתת ביחידה "נחשבת", או שירתת בקרבי. אם השירות שעשית לא תורם במיוחד אולי עדיף לכלול אותו בצורה יחסית לקונית בתחתית העמוד. אגב, שירות צבאי לא יכול להיות תנאי הכרחי לקבלה לעבודה, ואסור למעסיק לבקש את הפרופיל הרפואי שלך.

8. כדאי לציין טכנולוגיות נוספות שאתה שולט בהן ולא הוזכרו בחלק העליון של קורות החיים. גם "רשימת מכולת" של הרבה מלים לועזיות מופרדות בפסיקים זה בסדר. אם המשרה דורשת שליטה בטכנולוגיות מסוימות, הדגים זאת בפירוט בחלק העליון ולא פה.

אם השליטה שלך בחלק מהטכנולוגיות לא גבוהה, כדאי לנסח את הסעיף בהתאם. למשל, לכתוב "שליטה בסיסית". אל תכתוב שיש לך שליטה גבוהה בטכנולוגיה כלשהי – אלא אם אתה בטוח שזה המצב.

9. אם הדבר אפשרי, מומלץ להתאים את קורות החיים למשרה ולהעביר אותם דרך מכרים שעובדים בחברה. הרבה חברות נותנות בונוס לעובדים שמביאים עובדים נוספים. בנוסף, אם קורות החיים שלך הגיעו מעובד של החברה, הסיכוי שתזומני לראיון עולה משמעותית.

כדאי לברר עם אותם מכרים מה הן דרישות המשרה, לתפישתם, ולהדגים בקורות החיים כמה שיותר מהן. יש מקום לפרט יותר על פרויקטים שמדגימים שימוש ושליטה בטכנולגיות רלוונטיות, ולהעבירם לראש העמוד. ודאי שכל דרישה שאת עומדת בה מודגמת באופן ברור ומפורש.

10. התגובה האוטומטית של סטודנטים ומועמדים חסרי ניסיון למילה "דרישות" היא בדרך כלל ייאוש בנוסח של "אבל אני לא עומד בדרישות!". פעמים רבות דרישות שמופיעות בתיאור המשרה כדרישות חובה, הן בפועל דרישות nice to have בלבד. הדרישות הן יותר "קווים כלליים לדמותה של המועמדת האידיאלית", מאשר "אנחנו אפילו לא שוקלים מועמדים שלא עומדים ולו בדרישה אחת מהרשימה".

לכן, יש לך אינטרס להגיש קורות חיים לכל משרת ג'וניור שבה אתה יודע את שפת התכנות העיקרית, וגם לחברה יש אינטרס מובהק שתגיש את המועמדות שלך.

11. בחברות היי-טק מצפים מקורות החיים להיות כתובים באנגלית. תוכל למצוא באינטרנט דוגמות לפורמטים המקובלים. מעסיקים עלולים לא להתייחס ברצינות לקורות חיים הכתובים בעברית. זה מעיד על אי הבנה של הקודים המקובלים בתעשייה.

12. מומלץ שלא לכתוב תכונות אישיות שמייחדות אותך משאר האוכלוסייה. קל לכתוב אותן, ולכן זה שמועמד כתב אותן לא מעיד עליו דבר.

גם שליטה בשפות היא לרוב לא דרישה למשרות תכנות, ולכן אין טעם לכלול את הסעיף הזה. המעסיק יניח בכל מקרה שמועמדים יודעים אנגלית. שליטה ב-Office זה סעיף שלא תורם ואף יוצר רושם מוזר. עדיף להימנע מלכלול אותו

מאמרים דומים