20.01.2021

Tivels אתר החדשות | טכנולוגיה לאינטרנט

אתר החדשות, טכנולוגיה לאינטרנט על כל בארץ ובעולם ליצור בלוג בחינם, איך להכין ארוחה, לבשל אוכל, חדשות מעולם האופנה, היופי, הקולנוע, התיאטרון והאדריכלות, אופנה, מוסיקה, יופי, מגמות, מערכות יחסים, מוזיקה לאייפון, הורדת שירים ,להורדה שירים

מחר באתר: 'ראיונטו' עם תמר אייזנמן

מחר באתר: 'ראיונטו' עם תמר אייזנמן

ממש היום קורים 2 דברים גדולים בחייה של הזמרת/ יוצרת תמר אייזנמן: היא חוגגת יום הולדת 29 (מזל טוב) ויוצא אלבומה השני 'Gymnasium' (דאבל מזל טוב)!
בסוף השבוע נחגוג איתה את היומולדת, את הוצאת האלבום ואת הופעתה בתמונע עם פרסום ה'ראיונטו' שלנו איתה.
הראיון הארוך והמרתק שלנו עם אייזנמן המוכשרת נגע בנושאים רבים, בראשם כמובן מוסיקה. יום לפני פרסום הראיון המלא, אנו מביאים כמה קטעים ממנו.
בראיון המלא תוכלו לקרוא גם מה היא חושבת על כוכב נולד, על ההשפעות המוסיקליות שלה, על העבודה עם חברת תקליטים גדולה, על השירה באנגלית וכמובן על מייקל ג'קסון…
עורך הראיון: אסף (שבי) גטניו.
אל תשכחו לרכוש את אלבומה המצוין החדש, כרטיס להופעתה ביום שבת וכמובן לבדוק מחר את הראיון המלא – כל אלה רק ב'מוסיקה נטו'!

מ.נ: מהם ההבדלים בין האלבום הקודם והאלבום החדש?
ת.א: "המון הבדלים. קודם כל את האלבום הזה אני הפקתי וזה אחד הדברים המרכזיים שקורים באלבום הזה. זה כמו אישה עם שמונה ידיים שגם מנגנת וגם כותבת, גם שרה, גם מעבדת, גם מתכנתת וגם עושה סאונד"…

מ.נ: את רואה את עצמך ממשיכה למלא את כל הפונקציות הללו גם בהמשך?
ת.א: "לגמרי מתכננת לגוון. גם באלבום הזה, שאני כביכול "משוויצה" ביכולותיי הטכניות, יש נגנים שבאו לנגן בנוסף, יש מתופף, יש בסיסט. אני לא מנגנת על הכל, אני כן אוהבת שאני בשליטה על הכל, אבל יכול מאוד להיות שבאלבום הבא אני כן אכניס מפיק ודווקא עבודה משותפת תוליד משהו חדש. אני מאוד דינמית בהקשר הזה, אני מאוד אוהבת להשתנות ולהתפתח".

מ.נ: את ממש עושה המון דברים סימולטנית – מופיעה בליאור שליין, עם דני סנדרסון, מקליטה ועוד. זה עניין של אופי או עניין כלכלי?
ת.א: "אני חושבת שקודם כל זה באופי שלי, אני קצת תזזיתית. אני שוטפת כלים בזמן שאני עושה עוד דברים במקביל, מנגנת וחוזרת למשהו בטלוויזיה ואני קצת היפר-אקטיב, וכן יש שיקולים כלכליים לפעמים, היו בעבר מצבים כאלה ואחרים, היום אני לא מרגישה ככה ואני לא עושה שום דבר רק בשביל הכסף, הנשמה שלי יותר מדי שברירית בשביל להיות במקום הזה.
אני צריכה להתפרנס בדיוק כמו כולם, ואני לא מתפרנסת באופן חד משמעי רק מהמוסיקה שלי. אני עובדת, אבל אני עובדת מהלב לגמרי ואני יכולה להגיד לך שסירבתי ללא מעט דברים שיכלו להכניס לי כסף אבל לא רציתי לנגן עם X או כן רציתי לנגן עם Y שאני מתחברת אליו".

מ.נ: יש סיכוי שנשמע אותך שרה בעברית?
ת.א: "יש לי גם דברים בעברית, שהם לגמרי בסגנון אחר. יש כמה דברים במגירה. עם סנדרסון אני עושה דברים בעברית ועשיתי עוד דברים בעברית בעברי. אני ממש לא מהמתנגדים, אני פשוט התחלתי איזה דרך, נחל כזה של אנגלית וההשפעות שלי מאנגלית, שלא ראיתי לנכון להתנגד להם".

מ.נ: מי היו ההשפעות המוסיקליות המרכזיות שלך?
ת.א: "הדיסקים הראשונים שהיו לי זה אריק קלפטון, גארי מור וקרול קינג. אז נחשפתי לאנני דיפראנקו ששינתה לי את החיים ובן הרפר. הרבה סיקסטיז וסבנטיז, ג'יימס טיילור וארתה פרנקלין. בשנות התשעים – אדי בריקל, סוזן וגה ופי ג'יי הארווי. בעברית אני מאוד אוהבת את דיויד ברוזה, כשגרנו בסן-פרנסיסקו אז הלכנו לראות הופעה שלו בקהילה היהודית שם וזה ממש השפיע מהבית. אהבתי גם את דולי פארטון ועוד. משנות התשעים היו נירוונה, יו-2".

מ.נ: יש לך חוויית קניית דיסק/ים שזכורה לך במיוחד?
ת.א: "יש לי המון! אני קצת חולה במחלת קניית דיסקים, כמו שדיויד בואי אמר: "חדר בלי ספרים הוא כמו אדם ללא נשמה", אז אני הולכת עם זה לכיוון הדיסקים. יש לי מלא דיסקים בבית, שרבים מהם כבר מעלים אבק אפילו.
החיבור שלי עם אנני דיפראנקו זה סיפור שמאוד נגע לליבי, הייתי ביוון בגיל 16 עם חברה ושני בחורים באו והתחילו איתנו על החוף והפיק-אפ ליין של הבחור היה "את נראית כמו אנני דיפראנקו", כשאני בכלל לא ידעתי מי היא. הייתי מאוד מסוקרנת בגלל זה וכשחזרתי לארץ נכנסתי לחנות דיסקים וקניתי את הדיסק, הגעתי הביתה בירושלים והבנתי שאולי הבחור קלט משהו, היא ממש ניגנה על אקוסטית כמו שאני אוהבת, שרה, איזה גרוב ואיזה חיבור, כנראה היה לו ממש פוקס מטורף, אבל הקשר הסתיים בעוד איזה גלויה והיום אני לא יודעת איפה הוא בעולם".

מ.נ: מה את עושה ביום הולדתך ה-29?
ת.א: "יש לי מסג' בצהריים ויש לי בערב חתונה של חברת ילדות מאוד טובה, כך שזה מסדר לי פחות או יותר איפה להיות השנה עם כל החבר'ה".

מ.נ: יהיו דברים מיוחדים בהופעה (ביום שבת)?
ת.א: "לאחרונה נפתחתי לעולם המנדולינות ובאנג'ואים והתחלתי להתאמן, אז אם אני אספיק להיות מספיק טובה, אז אולי אני אכניס קטע של באנג'ו להופעה. חוץ מזה ההופעה עצמה מאוד מיוחדת. היא בעיקר מהאלבום החדש ומעט שירים מהאלבום הקודם ומה-EP. מה שמיוחד, זה השילוב של הפאואר-טריו, אני בגיטרה, מתופף ובסיסט, סטייל הנדריקסי כזה ועכשיו גם התווספו נשפנים שמוסיפים צבע מדהים, מאוד פאנקי עם טוויסט".

הראיון המלא עם תמר רק ב'מוסיקה נטו' מחר (3.7).

מאמרים דומים