19.01.2021

Tivels אתר החדשות | טכנולוגיה לאינטרנט

אתר החדשות, טכנולוגיה לאינטרנט על כל בארץ ובעולם ליצור בלוג בחינם, איך להכין ארוחה, לבשל אוכל, חדשות מעולם האופנה, היופי, הקולנוע, התיאטרון והאדריכלות, אופנה, מוסיקה, יופי, מגמות, מערכות יחסים, מוזיקה לאייפון, הורדת שירים ,להורדה שירים

לסיכום… אלבומי השנה של 2017: PITCHFORK

לסיכום… אלבומי השנה של 2017: PITCHFORK

לא הספקנו להגיד "מוסיקה נטו" והנה 2017 עומדת להסתיים, אז הגיע הזמן להתחיל לסכם ולהציץ לכמה מרשימות אלבומי השנה של התקשורת המוזיקלית בעולם. והפעם אתר המוסיקה PITCHFORK. הראפ והרית'ם אנד בלוז שולטים השנה ברשימה הזאת, אבל גם הרבה כאב אישי ושירים שנוגעים הכי עמוק שאפשר.

 1. KENDRICK LAMAER – DAMN
  לא נמתח אתכם יותר מדי. זהו אלבום השנה שלהם. הראפ הייחודי של קנדריק לאמאר שלט בסצנת הפופ השנה והביא לו את ההצלחה הגדולה ביותר עד היום. לא פלא שעכשיו הוא כבר ממלא אצטדיונים. הוא פשוט מצא את הנוסחה המבריקה איך להשתמש בראפ למסרים הקשים לפעמים שהוא מעביר ועדיין לתפוס מקום בגן עדן.DAMN הוא אלבום מורכב אך עם הרבה כוח משיכה גם לתחנות הרדיו. לאמאר מפשיט את המסרים שלו עד העצם בלי לאבד מהעוצמה שלהם ומשלב אותם בטקסטים הכי טובים שלו עד היום. 

 2. SZA -CTRL
  סולנה אימאני רואו, או בשמה המקוצר SZA, גדלה בסיינט לואיס, מיזורי וספגה שם את הרית'ם אנד בלוז. היו קצת חששות שאלבום הבכורה שלה CTRL בכלל לא יצא, אחרי שהצהירה שהיא פורשת מעסקי המוזיקה. אבל למזלנו, היא החליטה להתיישב ולכתוב על ההתמודדות שלה עם חרדה, עם הגישה הפרפקציוניסטית שלה לכל דבר וגם קצת פוליטיקה. התוצאה היא אלבום נפלא ואישי על אהבה, לב שבור, הערכה עצמית וכמובן על שליטה – מה זה אומר שיש לך את זה והאם צריך לדעת גם לשחרר לפעמים. לאורך כל האלבום היא מדברת על הבדידות שלה, על הצורך בתשומת לב, אבל היא לא נשארת רק שם למטה, אלא גם יודעת לעודד נשים להיות הן עצמן וליהנות מכל מה שהחיים יכולים להציע להן. אלבום שגרם לרבים להרגיש נראים, מובנים והרבה פחות בודדים. שימו לב לדואט עם קנדריק לאמאר, ההוא מאלבום השנה.

 3. KING KRULE – THE OOZ
  בשביל ארצ'י מארשל, הבחור בן ה-23 מלונדון, היקום השנה הוא מקום שחור במיוחד, כמעט פוסט-אפוקליפטי. מרשל נשמע כמו אסטרונאוט בודד, המחפש את הריקנות האולטימטיבית, תוהה לעצמו מה לכל הרוחות התקלקל בדרך. פאנק כעוס בשילוב אלמנטים של ג'אז ושורה אחת שננעצת "!Nothing's working with me". אבל רק מי ששולט ביקום המוזיקלי שלו עצמו, יכול לתת את התחושה שההתרסקות כל כך שלמה.

 4. KELELA – TAKE ME APART
  הנה מישהי שלא הלכה עם הזרם הפשטני של הרית'ם אנד בלוז והפופ המסחריים והשטוחים. KELELA נשארת עם עצמה, שאפתנית וישירה, באלבום הראשון שלה, עם הפקה לא נוצצת אך משובחת יחד עם טקסטים מורכבים, שלא מדלגים על אף אחד, לא על בן זוגה ולא עליה עצמה. השורה התחתונה של האלבום: שבריריות בדרך כלל מוצגת כמקטינה, אבל בשביל KELELA היא זכוכית מגדלת.

 5. LORDE – MELODRAMA
  מה אתם עשיתם בגיל 16? לורד, למשל, הוציאה אלבום בכורה שנחשב למאסטרפיס והניב להיט מפלצתי, שהפכו אותה לשם שכולם בעולם מכירים. אלבומה הראשון 'Pure Heroine' הותיר רושם כה עז שאפילו שעברו מאז 4 שנים, אף אחד לא שכח ממנה. הבחורה הניו-זילנדית הוכיחה שהיא סוג של עילוי, מה יצר ציפייה כמעט בלתי הגיונית לקראת אלבומה השני. אז אפשר להירגע, כי אלה יליץ'-אוקונור, עכשיו בגיל מופלג של 20, מוציאה אלבום שני ושוב מגדירה מחדש את המושג "פופ איכותי ומרתק", כשהיא מצליחה מסחרית איפה ש-Banks ו-MØ נכשלו, ומבחינה אמנותית, איפה היא ואיפה טיילור סוויפט וקייטי פרי…  לורד התבגרה ממש יפה, ומגישה לנו אלבום פופ אמביציוזי מודרני, כשהיא עוטפת את הטקסטים האינטימיים העמוקים שלה על מערכות יחסים בהפקה אלקטרונית חלומית מרתקת.  

 6. MOSES SUMNEY – AROMANTICISM
 7. VINCE STAPLES – BIG FISH THEORY

 8. TYLER, THE CREATOR – FLOWER BOY
 9. FEVER RAY – PLUNGE
 10. JLIN – BLACK ORIGAMI