20.01.2021

Tivels אתר החדשות | טכנולוגיה לאינטרנט

אתר החדשות, טכנולוגיה לאינטרנט על כל בארץ ובעולם ליצור בלוג בחינם, איך להכין ארוחה, לבשל אוכל, חדשות מעולם האופנה, היופי, הקולנוע, התיאטרון והאדריכלות, אופנה, מוסיקה, יופי, מגמות, מערכות יחסים, מוזיקה לאייפון, הורדת שירים ,להורדה שירים

לילי אלן יוצאת נגד ההורדות הלא חוקיות

לילי אלן יוצאת נגד ההורדות הלא חוקיות

לילי אלן יצאה בקריאה נגד ההורדות הבלתי חוקיות וקראה לאמנים אחרים להצטרף אליה.
הזמרת הלונדונית מבקרת בבלוג של הבמייספייס מוסיקאים כמו אד אובריאן (רדיוהד) ואת הקואליציה של האמנים (FAC) בשליחת מסר שלילי למעריצים, ומבקשת מהם לחשוב יותר על האמנים החדשים.
"אני חושבת שלמוסיקה פיראטית יש השלכות הרסניות על המוסיקה הבריטית, אבל כמה אמנים מאוד עשירים ומצליחים כמו ניק מייסון מהפינק פלויד ואד אובריאן מרדיוהד לא חושבים ככה"…
אלן מתייחסת בדבריה לכתבה שפורסמה לפני כשבוע, בה התאגדו מייסון, אובריאן, דייב ראונטרי מבלר ובילי בראג במטרה להפסיק את ההתנגדות לשיתוף הקבצים. "הדבר האחרון שאנחנו רוצים זה לצאת למחלמה עם המעריצים שלנו", אמר מייסון וראונטי אפילו הלך רחוק יותר ואמר: "זה דבר חיובי שאנשים מוכנים לעבור על החוק כדי להאזין למוסיקה שלנו".
"ה-FAC טוענת ששיתוף קבצים זה בסדר מכיוון שזה יוצר דור חדש של מעריצים בשבילנו", אומרת אלן. "זה נהדר אם אתה אמן גדול שהמצא אחרי שיא הקריירה שלך עם הרבה אלבומים, אבל לאמנים מתחילים אין את הלוקסוס הזה".
"אני לדוגמא, רק עכשיו מסיימת לשלם את החובות שלי לחברת התקליטים, ואני עוד נחשבת אמן יחסית מצליח", היא משתפת. "אם המצב הזה ימשיך ואמנים צעירים לא יוכלו לשלם את החובות שלהם, תעשיית המוסיקה תכלול רק בובות מבית היוצר של סיימון קאוול".
אני עומדת לכתוב לאמנים בריטים ולהגיד להם: לשיתוף הקבצים יש השפעה שלילית על המוסיקה הבריטית. אנחנו חייבים למצוא דרך חדשה לעזור לצרכנים לרכוש מוסיקה באופן חוקי, אבל להגיד ששיתוף קבצים זה בסדר, זה לא עוזר יותר – בטח לא למוסיקה הבריטית".
הראשון שהרים את הכפפה והצטרף לאלן הוא הזמר פטריק וולף, שביקש מהמעריצים שלו לרכוש מוסיקה חוקית.
הסינגר סונגריטר מציין בבלוג שלו במייספייס את מצבם הכלכלי הקשה של הרבה מוסיקאים חדשים. "קיבלתי השראה ממה שכתבה לילי אלן בבלוג שלה. אני יכול רק להגיד שאני באותה סירה והיא שוקעת. אבל מהם חיים ללא תקווה! בואו נתחיל עתיד חדש… נחשוב מאיפה מגיעה כל המוסיקה הנפלאה הזאת".
"עשו מה שאפשר כדי להגן על המוסיקה שאתם אוהבים, השקיעו ברכישה פיזית, תחשבו על המנגנון שעומד מאחורי עשיית הלהקה האהובה עליכם ושעושה אותה כל כך נפלאה ומעוררת השראה… ואיך הם צריכים גם להתפרנס מזה", הוא קורא למעריציו.
פטריק גם הוסיף שלדעתו אתרים כמו "ספוטיפיי", שנותנים השמעה חופשית בחינם ומתפרנסים מפרסומות וממנויים, הם לא התשובה בתקיפת אתרי שיתוף הקבצים.
"אני עדיין לא מבין איך "ספוטיפיי" אמור לפצות על כל זה. אני לא מכיר אף אחד שממש רכש שם חשבון. כשלא נכנס כסף, אף אחד לא מקבל תשלום, ואז אי אפשר לשלם חשבונות ואתה הומלס"….
לילי אלן מצידה, כבר חושבת על דרך פרנסה נוספת והודיעה שהיא לוקחת הפסקה קצרה מתעשיית המוסיקה ועוברת לקריירת משחק.
אלן אומרת שאחרי 4 שנים בדרכים, הקול שלה עבר מספיק. היא הודיעה לקהל בהופעתה בבריסטול ביום שבת: "אני מסיימת את ההופעות שלי בחודש מרץ ואז אני אנסה משהו חדש… אני נאבקת, אז אני אנסה משהו חדש".
הזמרת, שהשתתפה לאחרונה בפרק של אופרת הסבון 'Neighbors', כבר עומדת לשחק במחזה בשם 'To Be Pretty' של הכותב/ במאי המוערך Neil LaBute.