01.12.2020

Tivels אתר החדשות | טכנולוגיה לאינטרנט

אתר החדשות, טכנולוגיה לאינטרנט על כל בארץ ובעולם ליצור בלוג בחינם, איך להכין ארוחה, לבשל אוכל, חדשות מעולם האופנה, היופי, הקולנוע, התיאטרון והאדריכלות, אופנה, מוסיקה, יופי, מגמות, מערכות יחסים, מוזיקה לאייפון, הורדת שירים ,להורדה שירים

המצעד: אבידן והמוג’וז שוברים שיאים

המצעד: אבידן והמוג’וז שוברים שיאים

זה שאסף אבידן והמוג'וז נכנסו הישר אל פסגת מצעד המכירות של 'מוסיקה נטו', אלה לא באמת חדשות מפתיעות. אבל האלבום 'Through The Gale' (היי פידליטי) לא עשה סתם עוד כניסה שגרתית.
ב-4 ימים בלבד הוא מכר את הכמות הגבוהה ביותר שנרשמה לדיסק בשבוע אחד מאז נובמבר 2009, אז נכנס אל הפסגה "מגדל הפזמון" (היי פידליטי) של שלומי שבן (עם אפילו 50% יותר עותקים).
ההצלחה של האלבום החדש של אבידן והמוג'וז ממשיכה את רצף ההישגים המדהימה של ההרכב בשנתיים וחצי האחרונות. בספטמבר שנה שעברה נכנס אלבומם הקודם 'Poor Boy/ Lucky Man' אל הפסגה עם כמעט אותה כמות (15% פחות), החזיק 8 שבועות בפסגת מצעד המכירות, הגיע אל המקום השישי ברשימת הנמכרים של 2009 והיה היחיד שהחזיק כמעט חצי שנה בתוך שלושת הראשונים ברצף!
וזה עוד כלום לעומת 'The Reckoning' מאפריל 2008. אמנם לקחו לאלבום חודשיים להגיע אל הפסגה, אבל מהרגע שזה קרה, כבר אי אפשר היה לעצור אותו. אחרי 12 שבועות בפסגה (יותר מכל אלבום אחר אי פעם) הוא הוכתר כאלבום הנמכר ביותר של 2008. אבל אחרי שהגיע אל המקום החמישי במצעד השנתי של 2009, התברר שהוא נמצא במקום השני במצעד הנמכרים של העשור כולו (כנסו ללינק לראות את הרשימה + תגובות האמנים)!
רוצים להבין עד כמה גדול ההישג של אבידן עם אלבומו החדש? הוא מכר פי 5.5 מהמתחרה במקום השני – אלבום המחווה "רישומי פחם בצבע" (הליקון), שמתאושש במצעד עם עלייה של 7 שלבים.
גם במקום השלישי במצעד ממתינה הפתעה, עם כניסה יפה לאלבום השלישי של קוואמי (והשני עם החלבות). האלבום "זרים במאה ה-21" (היי פידליטי) מביא להרכב את המיקום הגבוה ביותר שלהם במצעד. אלבומם הקודם "מלחמת פופ" (הד ארצי) נכנס אל המקום ה-11 בנובמבר 2007 ולא הצליח להתקדם מעבר לזה.
את החמישייה הראשונה משלימים יהודית ואחיה יעקב רביץ, שעולים 6 שלבים אל המקום הרביעי עם "יהוּדִית ויַעקֹב, שירים מהבית" ("הליקון") והראפר קנייה ווסט, שגם בזכות הביקורות הטובות עולה שלב אל המקום החמישי עם 'My Beautiful Dark Twisted Fantasy' ("הליקון").
ואגב, אם כרטיסי הופעה היו יכולים להיכנס אל המצעד, הכרטיס להופעה של מארק לאנגן ואיזובל קמפבל היה מגיע השבוע אל המקום השני…
פרט לאבידן וקוואמי, יש עוד 9 (!) כניסות אל המצעד, 4 מהם אל העשירייה הראשונה: הבלאק אייד פיס מרשימים עם כניסה אל המקום השישי עם 'The Begining' ("הליקון"), סופיאן סטיבנס עושה כניסה כפולה אל המקומות השביעי והשמיני עם ה-EP והאלבום 'All The Delighted People' ו'The Age Of Adz' (ייבוא) וביונסה נכנסת ל-10 עם סט ההופעה החדש 'I Am World Tour' (אן.אם.סי).
עוד 5 אלבומים נכנסו אל החלק התחתון של המצעד: דאפי נכנסה ל-22 עם 'Endlessly' (הליקון), רוייקסופ נכנסו ל-23 עם 'Senior' (הליקון), פינק עשתה כניסה ל-24 עם האוסף 'Greatest Hits… So Far' (אן.אם.סי), סטינג נכנס ל-27 עם סט ההופעה 'Live In Berlin' (הליקון) ונלי פורטאדו הסתפקה בכניסה ל-28 עם האוסף 'The Best Of Nelly Furtado' (הליקון).
נראה שכמעט כל מעריצי דפש מוד כבר רכשו את הסטים 'Tour Of The Universe' ("הליקון"), אחרת איך אפשר להסביר שאחרי שבועיים בפסגה הוא צונח 17 שלבים אל המקום ה-18?
מתופעה דומה סובל הסט "עסקי הרוקנ'רול" (אן.אם.סי) של משינה, שאחרי 3 שבועות בשלישייה הפותחת, יורד 16 שלבים אל המקום ה-19.
בשל כל הכניסות החדשות, זה היה שבוע לא קל גם לכנסיית השכל, שאחרי 5 שבועות בחמישייה עם "שורות של אנשים" (היי פידליטי), יורדים 12 שלבים ל-17.

המפסיד של השבוע: אבל יש ירידה אפילו גדולה יותר – אחרי שנכנסה ל-13 ועלתה ל-7, ריהאנה עושה "אחורה פנה" עם הירידה הגדולה של השבוע – 'Loud' (הליקון) צונח 19 שלבים אל המקום ה-26.

המנצח של השבוע: כמובן שאסף אבידן, שפרט להיבחרו לדיסק החודש שלנו, מכר השבוע את כמות העותקים הגבוהה ביותר שנמכרה מאלבום שלו בשבוע אחד.

5 ה-DVD הנמכרים בשבוע האחרון ב'מוסיקה נטו':
1. מייקל ג'קסון – Michael Jackson's Vision (אן.אם.סי)
2. ביונסה – 'I AM…World Tour' (אן.אם.סי)
3. ברוס ספרינגסטין – 'London Calling: Live In Hyde Park' (אן.אם.סי)
4. פנטסיה 2000 – דיסני ("פורום פילם")
5. אריק איינשטיין – כמו גדולים ("גלובוס יונייטד")

הדירוגים משקפים את המכירות בחנות ובאתר 'מוסיקה נטו' בשבוע ה-48 של 2010 (החל מה-28 בנובמבר ועד ה-4 בדצמבר 2010). המצעד משקף את המכירות ב"מוסיקה נטו" בלבד ואינו בהכרח מייצג את המכירות הארציות. לצפייה ברשימת 30 האלבומים הנמכרים, לחצו כאן.