21.01.2021

Tivels אתר החדשות | טכנולוגיה לאינטרנט

אתר החדשות, טכנולוגיה לאינטרנט על כל בארץ ובעולם ליצור בלוג בחינם, איך להכין ארוחה, לבשל אוכל, חדשות מעולם האופנה, היופי, הקולנוע, התיאטרון והאדריכלות, אופנה, מוסיקה, יופי, מגמות, מערכות יחסים, מוזיקה לאייפון, הורדת שירים ,להורדה שירים

החלה לרקוד לפני שלמדה ללכת

איך הפכה מי שהחלה לרקוד כבר בגיל 3.5 לישראלית הראשונה שזכתה באליפות העולם בריקוד?

(ליאנה וארטיום עם המאמנת / האמא , שרת הספורט מירי רגב ונשיא "אילת" אריק קפלן )

ליאנה נולדה לבית רוקד. כבר כתינוקת היתה מבלה שעות רבות בבית הספר לריקוד של הוריה, בוריס ורוזנה אודיקדזה, שקיוו מאוד שתרצה להמשיך את דרכם.

״להורים שלי היה בית ספר לריקוד עוד בברית המועצות, וכשהם עלו לארץ הם פתחו כאן את בית הספר מחדש. כבר כתינוקת הם לקחו אותי לעבודה והיה ברור שארקוד. יש כישרון מולד במשפחה שלנו וגם אחותי הגדולה מאריקה רוקדת. אני הצטרפתי לקבוצה עוד לפני גיל 4".

אודיקדזה, (18), רוקדת כבר 6 שנים עם בן זוגה לרחבת הריקודים ארטיום ליאסקובסקי, (20). הם מתמחים בריקודים לטינו אמריקאים, ובשנת 2015 הצליחו לקטוף את התואר היוקרתי של אלופי העולם עד גיל 21, הישג שיא לספורטאי ריקוד ותואר שמעולם לא הושג בענף קשה זה.

ליאנה מדברת על הריקוד באהבה ובתשוקה גדולה, ששמורה כנראה למי שמבלה שעות ארוכות מדי יום במשך כל השבוע באימונים מפרכים.

״זה ספורט קשה פיזית ומנטלית. צריך להתאמן כל יום על סיבולת לב ריאה, להתאמן בחדר כושר, לעשות ריצות ושיעורי אגרוף. צריך להיפגש גם עם מומחים בחו״ל – אלופי עולם לשעבר. צריך להעשיר את עצמך כדי להשתפר, אז חייבים לאהוב את זה מאוד.

כבר בגיל צעיר ידעתי שאכנס למסלול תחרותי, כי לרוב זה לא ספורט שעוסקים בו באופן חובבני, הוא כרוך בעלויות גבוהות של נעלי הריקוד והשמלות המיוחדות, הטיסות ומחנות האימונים היקרים. לשמחתי התאחדות "אילת" מסייעת לנו במימון הוצאות שונות כולל נסיעות לחו״ל שחשובות להתקדמות המקצועית שלנו ותומכת בנו מאוד".

בשנה האחרונה עברו ליאנה וארטיום להתחרות בגילאי הבוגרים, שם התחרות קשה יותר וכבר הם ממוקמים בטופ 50 ״אנחנו נוסעים המון לחו״ל כי שם מתקיימות התחרויות שבהן צוברים נקודות כדי לעלות בדירוג העולמי וכדי לצבור ניסיון. זה כבוד גדול להיות מדורגים ב-50 המקומות האלה וגם הקלה משמעותית בתחרויות".

ישנם לא מעט בתי ספר המתמחים בספורט הריקוד ברחבי הארץ, וניתן לראות שם ילדים מגיל צעיר ועד גילאים בוגרים. הענף מתפתח מאוד בשנים האחרונות והוא קולט כיום ספורטאים חדשים. בעולם, מדובר בספורט מפותח מאוד באליפויות עולם משתתפות מדינות רבות.

בספורט הריקוד התחרויות מתקיימות על רחבת הריקודים עצמה, כאשר זוגות רבים מתחילים לרקוד על הרחבה. במהלך 5 שלבים השופטים מדיחים זוגות עד שמתקבלים 6 הפיינליסטים שעולים לגמר וביניהם מתקיימת התחרות הסופית.

״זוג שמדורג בטופ 50 לא רוקד את הריקוד הראשון, כלומר – הוא מקודם ישירות לשמינית הגמר וכך הוא חוסך אנרגיה של ריקוד שלם. זה אולי נשמע דבר פעוט, אבל זה חסכון גדול באנרגיה לגוף. כל השרירים עובדים בריקוד, הקצב מהיר מאוד, זה כמו לחסוך מאתנו ספרינט חזק של 5 דקות. לכן הזוגות ממש נלחמים להגיע לתחרויות ולצבור עוד ועוד נקודות לדירוג.״

ליאנה וארטיום הם כאמור, הזוג הישראלי הראשון בהיסטוריה שזכה באליפות העולם בספורט הריקוד, והיום בגיל 18, כשרוב חבריה עסוקים בשאלה לאן יצאו לבלות הערב, ליאנה מכוונת למטרות גבוהות חדשות.

״תמיד אמרו לנו שהישראלים לא יכולים לזכות בתחרויות הגדולות, וכשזכינו לקח לי זמן לעכל שאני אלופת עולם. כל החיים הסתכלתי על אלופי עולם כמו מעריצה, אף פעם לא נתנו לנו לחשוב שגם אנחנו נהיה כאלה פעם. כשהדגל עלה וההמנון היה ברקע בתחרות במולדובה זו הייתה הרגשה מדהימה. כולם עמדו וראו שזוג ישראלי ניצח באליפות עולם.

 (החברים מפרגנים. מתוך הפייסבוק של ליאנה)

עכשיו השאיפה היא להתקדם בדירוג ולזכות בתואר אליפות העולם לבוגרים. ״

אודיקדזה מספרת שבספורט הריקוד ממשיכים להתחרות גם עד גילאים מתקדמים, אפילו אחרי גיל 40, והיא מתכוונת להמשיך להתאמן במרץ ולשמור על כושר, אבל בין היתר חולמת להיות מאמנת ורופאת שיניים.

לסיום ליאנה אומרת: "הספורט נותן לי משמעות בחיים, ממלא לי את הזמן, בזכותו אני מכירה מדינות חדשות וצוברת חברים מכל העולם ואני ממליצה לכל מי שאוהב ספורט ואמנות- לבוא ולהתנסות בענף מרתק זה".

 

מיטב הכתבות והבלוגים של שירים להורדה: בסלולרי שלך | במייל שלך