26.11.2020

Tivels אתר החדשות | טכנולוגיה לאינטרנט

אתר החדשות, טכנולוגיה לאינטרנט על כל בארץ ובעולם ליצור בלוג בחינם, איך להכין ארוחה, לבשל אוכל, חדשות מעולם האופנה, היופי, הקולנוע, התיאטרון והאדריכלות, אופנה, מוסיקה, יופי, מגמות, מערכות יחסים, מוזיקה לאייפון, הורדת שירים ,להורדה שירים

דיווח: שיאומי בוחנת את רכישת

יצרנית מצלמות האקסטרים האמריקאית נמצאת במצב לא פשוט. אחרי היציאה מעסקי הרחפנים והפיטורים ההמוניים, מדווח בלומברג כי חברת שיאומי הסינית בוחנת רכישה של GoPro; בעקבות הדיווח זינקה המנייה של GoPro

ה-GoPro Hero 6. מצלמת הדגל של החברה. צילום: גיקטיים

זה לא סוד שיצרנית מצלמות האקסטרים GoPro (גו-פרו), החברה שהמציאה למעשה את התחום, נמצאת בצרות. בשבועות האחרונים הודיעה החברה האמריקאית על הפסקת ייצור רחפן הקארמה שלה וקיצוצים המוניים בכח האדם שלה. אבל האם הישועה תגיע דווקא ממזרח? דיווח חדש בבלומברג חושף כי מי שמתעניינת ברכישה של החברה האמריקאית היא דווקא ענקית האלקטרוניקה הסינית, שיאומי, ונראה שבעלי המניות של GoPro דווקא בעד.

האם שיאומי תקנה את GoPro

חוץ מהפסקת פעילות ייצור הרחפנים של החברה והפיטורים, הוזילה החברה גם את ה-HERO 6, מצלמת הדגל שלה המתקדמת ביותר שלה, וכן השיקה בתחילת החודש דגם חדש ומוזל בשם HERO, שכולל כמה פשרות, ומציע תג מחיר ידידותי יחסית לחברה שעומד על 1,100 ש”ח.

עם זאת, ככל הנראה מדובר ב”אקמול” לבעיה נרחבת יותר והיא שהחברה נתפסת כ”פוני של טריק אחד”, כלומר, יודעת לייצר רק מצלמות אקסטרים ואביזרים. אולי הכי טוב בעולם – אבל זהו. לא במפתיע דיווח בתחילת השנה אתר CNBC כי החברה שכרה את שירותיו של בנק JPMorgan, כדי שיסייע לה בתהליך מכירה לגוף גדול עם כיסים עמוקים יותר. הדיווח הגיע אחרי שניק וודמן, מנכ”ל ומייסד GoPro, כבר התבטא ואמר שהחברה ‘שוקלת מכירה או חבירה לשותף גדול יותר, שיעזור בתהליך הצמיחה’. עם זאת, וודמן הכחיש מאוחר יותר את הדיווח שהחברה פנתה לבנק, כדי שיעזור לה בתהליך מכירה. לדבריו, החברה בוחנת את אפשרות המכירה, אבל לא מנסה להציע את עצמה באופן פעיל למכירה.

מטה שיאומי בבייג’ינג. מקור: cc-by-Jon Russell

עם זאת, דיווח חדש שהופיע ב-TheInformation ומצטט מקורות המקורבים לנושא, מי שבוחנת את הרכישה של GoPro היא דווקא חברת שיאומי הסינית, שבעצמה מייצרת מצלמות אקסטרים זולות ואחראית במידה מסוימת על מצבה של גו-פרו. שיאומי מתמחה בייצור ובניהול שרשרת אספקה, כך שהיא תוכל להוזיל את עלויות הייצור של המוצרים השונים, ו-GoPro מצידה תאפשר לשיאומי גישה להסכמי ההפצה ודרך מהירה למעשה לכל נקודות המכירה הבולטות בארצות הברית. כתוצאה מהדיווח החדש זינקה מניית GoPro ב-8.8 אחוזים.

אגב, חברה סינית אחרת שהוזכרה בעבר כרוכשת פוטנציאלית של GoPro היא יצרנית הרחפנים הגדולה בעולם, DJI. עם זאת, לאחר בחינה של הנושא הגיעו בחברה למסקנה כי רכישת GoPro לא תספק ערך כלשהו לחברה.

סמארטפון עם מצלמת GoPro מובנית?

כיוון נוסף שעשוי להציל את החברה הוא מכירת רישיון לשימוש בטכנולוגיה ובמותג ליצרנים אחרים. כך למשל, יוכלו להשתמש יצרני רחפנים, סמארטפונים או אפילו מצלמות אקסטרים בטכנולוגיה של GoPro, כולל הקניין הרוחני והפטנטים הרבים שהיא צברה בתחום. מדובר בפעילות שנחשבת לבעלת שולי רווח גבוהים במיוחד והחברה כבר הודיעה שהיא תפרסם בקרוב חברות איתן חתמה על הסכמי שיתוף פעולה.

GoPro הונפקה ב-2014 ושווייה עמד אז על 3 מיליארד דולר. עם זאת, כיום שווי השוק שלה עומד על 700 מיליון דולר בלבד.

Share ציוץ

יניב אביטל

גיק, קופירייטר, אבא, חולה על גאדג'טים וקוד, לא בהכרח בסדר הזה

מאמרים דומים