26.11.2020

Tivels אתר החדשות | טכנולוגיה לאינטרנט

אתר החדשות, טכנולוגיה לאינטרנט על כל בארץ ובעולם ליצור בלוג בחינם, איך להכין ארוחה, לבשל אוכל, חדשות מעולם האופנה, היופי, הקולנוע, התיאטרון והאדריכלות, אופנה, מוסיקה, יופי, מגמות, מערכות יחסים, מוזיקה לאייפון, הורדת שירים ,להורדה שירים

גוונים במחול – תחרות שהיא הפנינג בסוזן דלל

גוונים במחול הוא פרויקט תחרותי הנותן במה ליוצרים בראשית דרכם, בהפקת מרכז סוזן דלל. השנה יועלו במסגרת הפרויקט 10 יצירות חדשות שנוצרו לטובת הפרויקט, בניהולם האומנותי של שרון פרידמן, שלומית פונדמנסקי ואודליה קופרברג.

ביקרתי במקצת מהחזרות, וביום ההופעות נהניתי מיום שמשי עם מופעים קצרים וארוכים, בסטודיו ובאולמות גדולים, בחוץ ובפנים. השנה בחרו המנהלים האומנותיים לגוון באופן הצגת המופעים – במקום האופן הטיפוסי בו מועלות תחרויות כאילו בדרך כלל. במקום מקבצים שאוספים 3-4 עבודות, המוצגים אחד לאחר השני או בערבים שונים, הפעם נבחר לכל עבודה אופי ההצגה שלה – בסטודיו בפני עצמה, או במסגרת מקבץ באולם סוזן דלל הגדול, או על הבמה האינטימית יותר של אולם ירושלמי – וחלקם דווקא בחוץ ברחבות שבחוץ. חלק מהמופעים ניתן היה לראות בשעות שונות, ונוצר הפנינג נעים של חווית מחול מגוונת וטעימה.

העבודות עצמן נעות בין עבודות סולו לבין עבודות לעד 5 רקדנים, חלקן דינמיות וחלקן בעלות אופי מהורהר יותר. חלקן מלוטשות להצגה מול קהל וחלקן עוד בשלב ראשוני יותר.

בין העבודות שדיברו אלי יותר היו עוז מולאי ב Collective Sub – שמביא שני גברים במפגש קרוב ומתנגד בה בעת, עם תנועה מצויינת ושימוש יפה באביזרים.

גם עבודתה של סופי קרנץ “ללא כותרת” נראית מגובשת ומעניינת צורנית – 5 רקדניות לבושות בבגד בצבע גוף, עם מסכות ניילון ושער מלאכותי עוסקות בזהות זו.

נדיה פרלוב ותמיר אטינג העלו את “Love Song”, עבודה עם הומור, גופניות מדויקת, ועבודת וידאו בשילוב נכון.

סיון פלד זכתה בפרס הקהל עם העבודה “סוסים” – פרודיה מלאת הומור על מצעד צבאי, עם קסטניינות ושירה במרוקאית, והופיעה איתה גם באולם וגם ברחבה.

“סוסים” מאת סיון פלד

בין הסולואים בלטה בעיני רביד אברבנאל להוציא מגופה יצורים שונים ומפתיעים, אם כי נראה לי שיטיב לעבודה זו קרבה גדולה יותר לקהל ממה שהתאפשר על הבמה בסוזן דלל, מעין חורש העלתה את “הנה אני באה”, סולו על מאבק פנימי. מיכל חרסונסקי ואורי לנקינסקי הופיעו בעבודה האינטימית מכולן – בדמות אחת שמתפרקת לשתיים באופן מלא חן והומור. רוני רותם ומיכל רוטמן העלו את “1/2″ – עבודה זוגית על פעולה הדדית בין שתי נשים – הומוריסטי ואפילו קצת אירוטי. 

מעין גור זכתה בציון לשבח על העבודה “ניסוי במסה” – עבודה גופנית מאוד שמביאה לידי ביטוי יכולת גופנית מרשימה שלה ושל רוני הלר, אשר מרסקות עצמן אחת על השנייה.

ואחרונה ולא פחות חשובה – רוני חדש זכתה בפרס השופטים על עבודת סולו שיצרה שפה גופנית ייחודית.

גוונים במחול יוצר הזדמנות להכיר את הדור הבא במחול, ממנו יצמחו יוצרים חדשים שנכיר יותר בהמשך. בחירה מושכלת של אופן ההצגה הפכה מפגש זה לנעים במיוחד.

המציאון

אנימטורים צעירים מייצגים את ישראל

פסטיבל balkanima בסרביה מאגד סרטי אנימציה מאזור הבלקן ומאירופה, ומציג אוסף סרטים איכותי במיוחד, חלקם עתירי תקציב. השנה הוזמנו מספר סטודנטים מבצלאל להציג את סרטיהם בפסטיבל. הסטודנטים הישראלים התקבלו בחום, השתתפו במפגשי שיח…

פורסם לפני 2 years

פינפוינט – נשיות וגוף בתערוכה זוגית

שפי בלייר מציגה סדרת צילומים נקייה ומוקפדת, של עבודות שיצרה בפימו. העבודות נראות כהמשך לעבודות קודמות שלה שעסקו באיברי גוף פנימיים. גם כאן כמו בעבודות קודמות שלה אנו נמצאים במרחב לא מוכר, בו קשה לזהות את הדבר המצולם….

פורסם לפני 2 years

דיקור מקום – מחול של שינוי

אבי קייזר וסרג'יו אנטונינו הם זוג רקדנים החיים ויוצרים ביחד על הציר תל-אביב – דויסברג (גרמניה). שבה קיבלו סטודיו לעבודה ב-2001. לפני 4 שנים החליטו לחזור ולפעול בישראל, ותהליך הקליטה איטי. גם כך הם מרגישים כאן בבית, גם סרג'יו…

פורסם לפני 2 years לכל הפוסטים

תגובות

מאמרים דומים