28.10.2020

Tivels אתר החדשות | טכנולוגיה לאינטרנט

אתר החדשות, טכנולוגיה לאינטרנט על כל בארץ ובעולם ליצור בלוג בחינם, איך להכין ארוחה, לבשל אוכל, חדשות מעולם האופנה, היופי, הקולנוע, התיאטרון והאדריכלות, אופנה, מוסיקה, יופי, מגמות, מערכות יחסים, מוזיקה לאייפון, הורדת שירים ,להורדה שירים

אתר מוסיקה נטו חוגג 5 – רייטינג מפרגן

אתר מוסיקה נטו חוגג 5 – רייטינג מפרגן

"עד כמה שזה נשמע הזוי, האתר של מוסיקה נטו הוא אולי חנות המוזיקה הרצינית היחידה במרחב האינטרנט הישראלי. עכשיו הוא חוגג 5, והבעלים והרוח החיה מאחוריו, ארז לוטרינגר, טוען שזו רק ההתחלה".
(דודו כהן, מגזין "רייטינג", 24.10.2007)

מגזין הפנאי והבידור "רייטינג" מפרגן היום ל"מוסיקה נטו" בכתבת עמוד תחת הכותרת "רווח נטו". למי שלא יצא לקרוא, אנו מביאים את הכתבה במלואה:
"כל מי שמבין דבר או שניים באינטרנט או במוזיקה או בשניהם יודע שלקנות דיסקים ברשת הישראלית אפשר כמעט רק במקום אחד: במוסיקה נטו, או באינטרנטית musicaneto.com. אמנם יש מתחרים כמו Israel-music.com המיושן, שנראה כמו שריד אנכרוניסטי מ-98', אבל במוסיקה נטו יש גם חדשות, מצעד, ביקורות, ריליסים עתידיים ועוד. עכשיו האתר חוגג 5 שנים – בערך, רק חיפשנו טריגר עדכני לאייטם – ונראה שזה רק ה-HTTP, כלומר רק ההתחלה.
את מוסיקה נטו מתפעל אדם אחד – ארז לוטרינגר, שהוא גם הבעלים של האתר ושל החנות עצמה, הממוקמת ברחוב אבן גבירול בתל אביב. ומה שמדליק במיוחד זה שהוא באמת אוהב מוזיקה, ורואים את זה בכל פיקסל באתר. את החנות הוא הקים כבר לפני 14 שנה, אחרי שהבין שהוא פריק של מוזיקה ושהוא חייב גם לעבוד בזה.
"כל כך חיכיתי לשתף אנשים במידע שיש לי על ריליסים, מצעדים וחדשות, עד שהוצאתי עם הקמת החנות עיתון שערכתי רק ללקוחות", מספר לוטרינגר. "זה היה לא פשוט בעידן טרום האינטרנט. ואז, לפני קצת יותר מחמש שנים, שני לקוחות של החנות, סטודנטים באוניברסיטה, הציעו לי להקים אתר בתור פרויקט הגמר שלהם. הסיבה היחידה שהתלהבתי מזה היתה הפסקת הדפסת העיתונים. הבנתי שאת המידע כדאי לחלוק עם יותר מכמה מאות הקוראים של העיתון. נורא נהניתי בהתחלה להכניס לאתר את כל המידע שהיה לי בראש. זה היה משחק בשבילי, לא מכירה. בכלל לא האמנתי באותה תקופה שדיסקים יימכרו דרך האינטרנט, רק רציתי לחלוק את האינפורמציה שיש לי בראש. האובססיביות שלי למוזיקה מתבטאת בכך שאם יוצא דיסק ישראלי, ארוץ הביתה לסרוק את העטיפה, לכתוב את רשימת השירים וגם תקציר עליו, כדי לחלוק את זה עם כל הגולשים".

איפה אתם מוכרים יותר – באתר או בחנות בתל אביב?
"מה שמדהים הוא שהאחוזים השתנו מהר מאוד. אם בהתחלה המכירות באינטרנט נעו בין 10 ל-15 אחוז, היום האתר מוכר מעל 65 אחוז מסך כל המכירות של מוסיקה נטו. באופן כללי אני מעדיף שאנשים יקנו מהאתר, כי יש בו מבחר אינסופי, ומעבר לזה יש גם הרבה פחות הוצאות. באתר זה רק אחסון בשרת ואני. העובדים שלי כותבים לי פעם בשבוע-שבועיים ביקורות. אני ממש מכריח אותם. האמת היא שאני חולם על שדרוג תוכני גדול. בינתיים יש יתרון וחיסרון לזה שאני עושה את זה לבד. היתרון הוא העלות, אבל החיסרון הוא שבגלל שאני עובד גם בחנות וגם באתר, ואני לבד בלי שותפים, יש איזו מגבלה".

מה לגבי מכירת קובצי MP3?
"ברור לי שזה הולך לקרות. זה עניין טכני בלבד. אני נמצא בקשר עם חברות התקליטים ומנסה לשתף פעולה, אבל למרות הגלישה – ביום חלש יש אצלנו 40 אלף גולשים – החברות עדיין לא מבינות את זה. אני מציע להן לפרסם באנרים, לקבל חשיפה אדירה, אבל הן לא ממש מחפשות שיתופי פעולה".

קצת מוזר שאתם חנות המוזיקה הרצינית היחידה באינטרנט, לא?
"האמת היא שזה מדהים. לא מזמן הייתי במשא ומתן עם חברת תקליטים שרצתה למתג את האתר בשם שלה. שאלתי למה הם לא מקימים אתר, והתשובה היתה שהם לא מצאו את האנשים הנכונים שיש להם גם את הידע וגם את אורך הנשימה להרים פרויקט כזה. אבל ללא ספק, איתן ובלעדיהן, השלב הבא הוא MP3 להורדה, פורום מוזיקה, שדרוג של האתר מבחינת הכותבים… מה שאתה רואה כרגע מרשים מבחינת המידע, אבל ברור שאנחנו שואפים ליותר. כל הדאטה-בייס המטורף שיש היום באתר הוא בסיס מטורף להתפתחות".

אז מה, השמועות על מותו של הדיסק היו מוקדמות?
"לדעתי לגמרי כן. צריך לראות אותנו עובדים יום אחד כדי להבין שאנשים מתים על המוצר הפיזי ורוצים להחזיק אותו ביד, במחירים שפויים. זה בעשור הקרוב לפחות. בעוד עשרים שנה? את זה אני כבר לא יודע".