27.11.2020

Tivels אתר החדשות | טכנולוגיה לאינטרנט

אתר החדשות, טכנולוגיה לאינטרנט על כל בארץ ובעולם ליצור בלוג בחינם, איך להכין ארוחה, לבשל אוכל, חדשות מעולם האופנה, היופי, הקולנוע, התיאטרון והאדריכלות, אופנה, מוסיקה, יופי, מגמות, מערכות יחסים, מוזיקה לאייפון, הורדת שירים ,להורדה שירים

אמנים על חויית קניית דיסק: חלק שני

אמנים על חויית קניית דיסק: חלק שני

היום בערב (17.4, החל מ-19:00) זה קורה: 'מוסיקה נטו' תחגוג לראשונה בישראל את "יום חנויות הדיסקים העצמאיות" וכולכם מוזמנים לפגוש את שלומי שבן, דניאלה ספקטור, תמר אייזנמן, צח דרורי, ליהנות מהופעה אקוסטית של טל כהן-שלו וגם לרכוש דיסקים במחירים מפתיעים ובלעדיים לאירוע.

זה מה שכתב על האירוע גיא חג'ג' בבלוג הכי מעולה ברשת, "עונג שבת":
"יום שבת הקרוב יהיה יום חג עבור המוני חובבי אינדי ורוק בארה"ב, שיצאו לחגוג בחנות התקליטים העצמאית החביבה עליהם את יום חנויות התקליטים, מסורת שנתית לא מאוד ותיקה שתופסת תאוצה בעיקר בארה"ב, שם לייבלים עצמאיים מוציאים סינגלים ואוספים מיוחדים שנמכרים רק ביום המסוים הזה, להקות קופצות להופיע בחנויות החביבות עליהן, ועוד פינוקים שיביאו את הלקוחות הוותיקים, אלה שמעריכים ואוהבים את חנות התקליטים שלהם, את הדפדוף בערימות, את המלצות המוכרים, את החווייה הפיזית של מפגש ורכישת מוזיקה. זה יום שמח אבל גם עצוב, הרי ימים מיוחדים ממין זה מוקדשים תמיד למי שזקוק לעזרה ונמצא בקשיים. כך או כך, בארץ זה כמעט לא מורגש, אך השנה החליטה החנות התל אביבית החביבה עליי מוזיקה נטו לציין את יום חנויות התקליטים. במוצ"ש הזה, החל מ-19:00, תיפתח החנות בלונדון מיניסטור ותציע הנחות ומבצעים (מהדורה כפולה של "האביר האפל" ב-30 שקל!), כמו גם ביקורים של כמה מחביבי החנות (שלומי שבן, דניאלה ספקטור, תמר אייזנמן וצח דרורי), והופעה מיוחדת ונטולת הגברה של יקיר לבי טל כהן-שלו. נראה לי שהגיע הזמן להפוך את זה למסורת שנתית ארצית, לא?"

לקראת היום המיוחד, פרסמנו אתמול לקט ובו אמנים כמו קרולינה, רות דולורס וייס ורונה קינן סיפרו לנו על חויית קניית דיסק זכורה במיוחד, כפי שפורסמה במסגרת פרויקט ה'ראיונטו' שלנו. עכשיו קבלו את הלקט השני. נתראה בערב!

עמיר לב

מוסיקה נטו: איזו מוסיקה אתה היית שומע בצעירותך?
לב: אני חושב שהמוסיקה הראשונה ששמעתי, שתפסה אותי, זה היה הנדריקס וקלפטון וכשהייתי צעיר 'שבלול' של אריק איינשטיין, 'שבלול' ו'פלסטלינה', הייתי הולך גם לכל ההופעות של שלום (חנוך) בחולון.
מ.נ: ספר לנו על חווייה שזכורה לך במיוחד מקניית תקליט.
לב: אני זוכר שיצא 'אדם בתוך עצמו' ואחר כך דיסק בהופעה של שלום, הלכתי לחנות הזאת שאני לא זוכר עכשיו איך היא נקראה בחולון. משהו עם 'צליל', לא זוכר… (מחכה רגע) 'צלילי המוסיקה', נו, בטוח. וקניתי את התקליט וטסתי הביתה ושמעתי שם את הסולואים של חיים קריו בגיטרה ושמעתי ושמעתי ושמעתי, אתה יודע. ההורים שלי הלכו ביום שישי לאכול אצל סבתא שלי ונשארתי בבית ושמעתי כל הערב ולא שמתי לב שמחשיך ככה.

ארז לב ארי

מוסיקה נטו: ספר לנו על חוויית קניית דיסק שזכורה לך.
לב ארי: הדיסק הראשון שלי היה תקליט. זה היה של פינק פלויד 'Dark Side Of The Moon', לא קניתי אותו – קיבלתי אותו כשהייתי קטן. זה "העיף" אותי! הייתי הולך לישון עם זה עם אוזניות ענקיות שהיו אז בצבע לבן, הייתי הולך לישון עם זה עד שהשעונים (באלבום) היו מגיעים והייתי מתעורר וחוזר לישון. בשנות השמונים הייתי "מחוק" פינק פלויד. ביטלס, פינקל-פלויד ולד זפלין.

אריק ברמן

מוסיקה נטו: ספר לנו על חוויית רכישת דיסקים שהייתה לך.
ברמן: אני אחד כזה שמאוד אוהב לשבת עם המילים ולהקשיב לאלבום. כמעט כל דיסק שקניתי זו הייתה חוויה מאוד עוצמתית בשבילי כנער, לבוא, ללכת לחנות, לרכוש וללכת הביתה להיאבק עם הניילון, לפתוח את החוברת ולהסתכל ולהתרשם מהגוונים ולעבור על המילים. החוויות הכי עוצמתיות שיש לי מהדבר הזה היו עם אביב גפן, כיוון שאני גדלתי עליו. לשמחתי הוא היה מוציא אלבום כל שונה, מהבחינה הזו הוא מאוד הקפיד והיה מאוד פורה.

גלעד כהנא (ג'ירפות, Walking Man)

מוסיקה נטו: מה היה התקליט הראשון שקנית?
כהנא: האמת היא שאני לא זוכר. לי יש בעיית זיכרון. אני כן זוכר את התקליט הזה של אריאל זילבר כשהוא עומד בתוך השיחים ערום, 'החברה להגנת הטבע'. זה הרג אותי. איזה גאון, איזה פירחח. אני חייב ללכת להופעה שלו.

בני בשן

מוסיקה נטו: אתה זוכר את הדיסק הראשון שקנית בחייך?
בשן: כן, זו הייתה קסטה. זה היה קסטה של 'כמו צועני', עוזי חיטמן, יגאל בשן ויהונתן מילר שעד היום אני מאוד אוהב אותם. אני זוכר עד היום שבאתי לחנות עם אבא שלי ואמרתי למוכרת שאני רוצה את הקסטה שיש בה את 'כמו צועני' והיא הביאה לי אותה, אחרי זה אמרתי לה שאולי אני בעצם רוצה את הקסטה של 'אנחנו נשארים בארץ' ואני אחליט ביניהם, היא כמובן ענתה לי שזו אותה הקסטה וזה היה כל-כך כיף בעבורי! תראה, דיסקים שינו לי אתה חיים, לא סתם הגעתי לאן שהגעתי.

מרסדס בנד (גל תורן)
מוסיקה נטו:
ספר לנו על חווית דיסק שזכורה לך.
תורן: אני חושב שהראשון שלי היה 'גבירותי ורבותי' (משינה). אני חושב שהייתי בכיתה ד'. זה היה בקסטה. זה מאוד ריגש אותי בזמנו, אני זוכר. היה לנו אוטובוס טייגר כזה ונסענו לירושלים, לעיר הגדולה, וקנינו. כל אחד קנה אחד. אנחנו זה כל החבר'ה.

צמד עופרין

מוסיקה נטו: ספרו לנו על חוויית קניית דיסקים שזכורה לכם.
עודד קידר: הדיסק הראשון שלי היה 'Dark Side Of The Moon' וקודם קניתי את המערכת שלי, זה היה בבר מצווה, ולא היה לי שום דיסק לשמוע אז הלכתי לחנות וקניתי את 'Dark Side'. פתחתי את זה ושמתי שיר ארבע, הסולו של הזמרת הכושית, ושמתי בפול-ווליום. זו חוויית הדיסקים הראשונה שלי. המערכת לפנים עם הקטע המרגש הזה.
עופרי ברין: הדיסק הראשון שלי היה 'ספייס אודיטי' של דיויד בואי. שנים אח"כ הייתה לי חוויית דיסקים נוספת כשגרתי בניו-יורק ונכנסתי לחנות תקליטים והיה שם תקליט עם עטיפה כל כך יפה שאמרתי שאני חייבת לקנות את הדיסק הזה. כך קניתי דיסק של Lhasa שזו זמרת מקסיקנית שעברה לקנדה, עד היום אני חושבת שזה אחד הדיסקים הכי טובים שקניתי, למרות שקניתי אותו בגלל העטיפה. בהחלט הייתה הפתעה נעימה.

אלי רוזן

מוסיקה נטו: יש לך חוויית קניית דיסק מיוחדת?
רוזן: יש לי בטוח הרבה… אני זוכר שקניתי דיסק של רדיוהד, את 'Kid A' ושהמוכר פשוט ממש התלהב לפתוח מולי את האריזה ולהראות לי את החוברת הסודית שבפנים. הוא ראה את זה מאה פעמים לפני ובכל זאת התרגש כמו ילד, גם אני התרגשתי.

בית הבובות

מוסיקה נטו: אלבום הבכורה "מדפים" ניצב במקום השישי ברשימת האלבומים הנמכרים ביותר בעשור האחרון ב'מוסיקה נטו'
איתי שיף: באמת מרגש לשמוע, מפתיע מאוד, מרגש ומדהים. אני מאוד אוהב את החנות והאתר שלכם ואת קהל הקונים המשובח שמגיע אליו, ומרגש אותי עוד יותר לחשוב על זה שהם הציבו אותנו במקום המכובד הזה במצעד מכירות העשור של 'מוסיקה נטו'. מדהים. כבוד גדול לנו. תודה.

"יום חנויות הדיסקים העצמאיות", יום שבת, ה-17 באפריל, 19:00-23:00, 'מוסיקה נטו', לונדון מיניסטור (אבן גבירול 30) תל-אביב.

מאמרים דומים