28.11.2020

Tivels אתר החדשות | טכנולוגיה לאינטרנט

אתר החדשות, טכנולוגיה לאינטרנט על כל בארץ ובעולם ליצור בלוג בחינם, איך להכין ארוחה, לבשל אוכל, חדשות מעולם האופנה, היופי, הקולנוע, התיאטרון והאדריכלות, אופנה, מוסיקה, יופי, מגמות, מערכות יחסים, מוזיקה לאייפון, הורדת שירים ,להורדה שירים

אלבומי נשיים מקומיים חדשים: EREZ, הילה רוח וגלי אלון

אלבומי נשיים מקומיים חדשים: EREZ, הילה רוח וגלי אלון

מחר (14.5) שלוש מוסיקאיות מקומיות מבטיחות עומדות לשחרר אלבומים חדשים ומבטיחים.
ראשונה היא EREZ, הלא היא ארז סיון, שתוציא את 'Proper Lady' הגרובי בהפקת אורי וינוקור, מי שעבד עם אסף אבידן והמוג'וז, קולולוש, עמית ארז, אנג'לסי ואחרים.
כמעט שנתיים אחרי שהחלה לחרוש את במות הארץ – מאינדינגב ועד הפסאז', ואחרי שני סינגלים שזכו לביקורות חמות, EREZ מוציאה אלבום בכורה שהוא כולו מפגן כוח נשי/מוסיקלי מאת אחת היוצרות הרעננות והאיכותיות שפועלות כיום. גרון של איימי ויינהאוס ומיתרים של סטילי דן – וכל זה בבחורה בת 22 מקרית טבעון.
האלבום כולל 10 שירים, את כולם כתבה והלחינה EREZ (מלבד שני שירי שאת מילותיהם כתבה אמה של ארז, מרים סיון) ויצקה אליהם בטבעיות תמהיל שלפעמים מרגיש כ"כ חסר במוסיקה המקומית: שייק מנענע של סול ואר'נ'בי, רוק'נ'רול ו-Fאנק – כשאת העיבודים מובילה הגיטרה החשמלית השורטת/ מלטפת של ארז עצמה.
כשפגשה את אורי וינוקור, ארז היתה בת 18 בלבד, אבל המגירה שלה כבר התפקעה מחומרים… בעבודה אינטנסיבית השניים הפכו את האולפן הביתי של וינוקור למעבדת ניסויים ורקחו את הסאונד המאפיין של האלבום – חם ועגול, עם הרבה FEEL וקצוות משוננים במקומות הנכונים.
באלבום מתארחת העילית של נגני הגרוב בארץ: דן מאיו (טאטרן, פאנקנשטיין) בתופים; ספי ציזלינג (פאנקנשטיין, האחים רמירז) בחצוצרה; שלומי אלון (הדג נחש, פאנקנשטיין) בסקסופון; יאיר סלוצקי (אבי ליבוביץ', פאנקנשטיין) בטרומבון ועוד…
[הקשיבו לאלבום במלואו כאן] 

אחד השמות היותר מדוברים ברוק הישראלי בשנים האחרונות הוא זה של הילה רוח, יוצרת/ זמרת/ בסיסטית מוערכת בסצנת האינדי והסולנית הכריזמטית של להקת כלבי רוח.
אלבום הסולו הראשון "רופאה במערב" כולל שירים שהיא כתבה, הלחינה והפיקה, ביניהם הסינגלים "אלנבי", "הקו", "תכפ בת 30", "אהוב" ו"דובה גריזלית".
בשנה האחרונה רוח מופיעה ברחבי הארץ, מלווה בלהקה, עם שירי אלבום הסולו ושירי כלבי רוח, שהוציאו לפני שנתיים אלבום בכורה נהדר בהפקת יהוא ירון. 
מופע השקה חגיגי לאלבום יתקיים ב-17.5 במועדון הבארבי בת"א עם האורחים ערן צור, רם אוריון ורייסקינדר.
[הקשיבו לאלבום במלואו כאן] 

ונחזור לאנגלית עם גלי אלון, שמוציאה את האי.פי 'My Way Home'.
בעידן ה-Auto-Tune וה"פוטושופ המוסיקלי" בולט קולה הייחודי של אלון – זמרת ופסנתרנית ג'אז בהכשרתה ותלמידתה המצטיינת של המורה המיתולוגית לפיתוח קול רחל הוכמן, שכל כך נפעמה ממנה עד שהסמיכה אותה להיות מורה בשיטתה והפנתה אליה תלמידים. גלי עצמה הפכה מורה מבוקשת ועבדה בין היתר עם האנסמבלים מיומנה וציפורלה ועם הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין.
את דרכה ככותבת שירים החלה בייעוצו ותמיכתו של שלום חנוך שדחף אותה ליצור וליווה אותה ממש כ"מנטור". ב-2011 היא הוציאה את אלבומה הראשון "בין לילה ליום" בהפקת אסף אמדורסקי, ולמרות שכנראה לא שמעתם עליו, הוא זכה לשבחים וסימן אותה כאחת היוצרות המבטיחות והמעניינות בשטח.
עכשיו היא חוזרת עם אי.פי, הפעם באנגלית – שפת אמה השנייה של מי שגדלה בארה"ב, שמומן ע"י תומכי פרוייקט "הדסטארט". את האלבום הפיק אלון לוטרינגר, על עיבודי כלי המיתר הדומיננטיים אחראי עוזי רמירז ומשתתפים בו מוסיקאים מהשורה הראשונה: אבישי כהן (החצוצרן), מאיה בלזיצמן, גליה חי ועוד רבים וטובים. על הטאץ' האחרון בהפקה אמון לא פחות מאשף המאסטרינג הבריטי ג'ון דנט, שעבד בעבר בהפקות של רדיוהד, רוברט פלנט, פי ג'יי הארווי, קינג קרימזון, ניק דרייק ואחרים.
[הקשיבו לאי.פי במלואו כאן]